TELEOPIEKA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gops.png

Wójt Gminy Kosakowo przypomina, że od 2015 r. na terenie gminy funkcjonuje Teleopieka. W ramach Teleopieki I generacji – telefony linii stacjonarnej lub komórkowej – są wyposażone w bezprzewodowy nadajnik alarmowy („czerwony przycisk alarmowy”). Dodatkowo w mieszkaniu zamontowany jest nadajnik, który pozwala na to, by system działał w całym domu. Wciśnięcie „czerwonego przycisku alarmowego” powoduje natychmiastowe połączenie się z Centrum Operacyjno – Alarmowym bez względu na porę dnia lub nocy. Pracownik centrum ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane do kontaktu (np. dzieci, sąsiadów), a w razie potrzeby wzywa odpowiednie służby, np. pogotowie ratunkowe.

Wszyscy mieszkańcy Gminy Kosakowo, m.in. osoby powyżej 60 r.ż., samotne, niepełnosprawne, niesamodzielne, schorowane, przebywające w domach rodzinnych same przez wiele godzin mogą skorzystać nieodpłatnie z usługi Teleopieki, całość kosztów ponosi gmina.

Realizacją usługi Teleopieki zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:

  • osobiście w siedzibie GOPS w Kosakowie przy ul. Fiołkowej 2B w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 13.00,
  • telefonicznie: (58) 620-82-02, 797-098-918, 797-099-394.